Odvlhčování vzduchu v novostavbách

Odvhlčovače vzduchu pro novostavby

Nový standard kvality při odvlhčování staveb

Veškeré práce ve stavebnictví výrazně ovlivňuje počasí. Stavební firmy se často dostávají do situace, kdy nemohou jejich práce pokračovat, neboť to nedovolují klimatické podmínky. Na stavbách často vznikají problémy s vlhkostí a z nich plynoucí vynucené technologické přestávky. Situace je kritická u staveb, kde investor trvá na předání stavby v dohodnutém termínu.

My Vám v tomto případě nabízíme vyřešení Vašich problémů.

Odvlhčovače speciálně vyvinuté pro stavebnictví - vysoušení a sanaci. Zvláště u novostaveb, nebo při sanaci budov je možno použít k výraznému urychlení stavebních prací kondenzační odvlhčovače typu AD 660, 680 / AD 740, 750, 750-P, 780-P, jakož i adsorpční odvlhčovače, které dosahují vysokých odvlhčovacích výkonů i při nízkých teplotách vzduchu (v zimě, v nevytápěných prostorech).

V současnosti se běžně používají stavební materiály, se kterými se dá pracovat i za velmi nízkých teplot. Pokud se přesunou stavební práce do interiéru, musí se zajistit též vytápění exponovaných prostor. Množství "zrajících" materiálů obsahuje velký poměr vody, která se vlivem vytápění mění v páru a kondenzuje zpět do prostoru, protože stavby jsou většinou utěsněné proti úniku tepla. Je nutné tedy nejen VYTÁPĚT, ale i ODVLHČOVAT.

Naše stavební odvlhčovače jsou ideálním a spolehlivým řešením, jak se vyrovnat s nepříznivými klimatickými podmínkami po celý rok. Odvlhčovač Vám zajistí přirozené zrání materiálů a zaručí Vám dokončit stavbu vždy včas.

Stavbyvedoucí může dodržet termíny

Odstraňování vlhkosti hrubé stavby je základním předpokladem pro provádění navazujících prací (zdění, betonáž, obklady, omítky, nátěry, podlahy, malířské práce apod.). Stavební odvlhčovače disponují vysokým výkonem (odvlhčují prostor až do 1200 m³) a jsou konstruovány pro nepřetržitý provoz.

Úspory elektrické energie

Kondenzační odvlhčovače jsou energeticky velmi úsporné. Pracují na principu tepelného čerpadla s vícestupňovým zpětným získáváním tepla. Takto získaná tepelná energie (až 3,5 násobek elektrického příkonu) slouží k vytápění prostoru.

Hospodárnost se vyplatí

Odvlhčování při použití vytápění a větrání je velice nákladným plýtváním energií. Technicky, fyzikálně a z hlediska hospodárnosti jedinou správnou metodou je kondenzační odvlhčování s uzavřeným okruhem vzduchu (uzavřená okna a dveře). Kondenzační stavební odvlhčovače AD 660, 680 / AD 740, 750, 750-P, 780-P, spotřebují pouze 25% energie potřebné při metodě vytápění a větrání.

Nenabízíme pouze prodej, ale též velmi výhodný pronájem.  

Dodávka, montáž, servis - vše z jedné ruky!

Informujte se přímo u nás o "technologii odvlhčování kondenzačním i adsorpčním způsobem". Vyřešíte a předejdete mnoha obtížím, s kterými se možná potýkáte a můžete si být jisti, že cestou nejmenších finančních nákladů.

Vlhkost některých stavebních materiálů

MATERIÁL OBSAH VODY l/m3
cihelné zdivo 90 - 190
pískovec 180 – 270
beton 140 – 190
plynobeton 280 – 290
sádra 360 – 490

Realizované projekty si můžete prohlédnout v sekci reference.