Adsorpční odvlhčovače COTES

 

Odvlhčovací řady:

 

COTES FLEXIBLE Modely odvlhčovačů COTES FLEXIBLE jsou to nejlepší z řad odvlhčovačů COTES, se standardním průtokem vzduchu o kapacitě od 2.000 m3/hod do cca. 40.000 m3/hod. Větší modely, navržené na míru, jsou k dispozici na vyžádání.
Odvlhčovače Cotes FLEXIBLE jsou určeny pro řízení vlhkosti širokého rozsahu v souvislosti s procesem sušení, kde mají zásadní význam účinnost, univerzálnost, spolehlivost a kde je vyžadováno hluboké sušení (vysoká X), mimořádně suchý vzduch nebo nadprůměrný objem procesního vzduchu.

 


 

Odvlhčovače řady COTES ALL-ROUND jsou nově vyvinutou, velmi inovativní řadou adsorpčních odvlhčovačů Cotes. Poskytují uživatelům mimořádnou míru kontroly nad specifikými hodnotami vlhkosti vzduchu a teploty, prostřednictvím nastavení kontrolního systému instalovaného výrobcem. Standardizované, modulární konfigurace jsou k dispozici také ke snadné integraci celé řady topných těles, chladicích systémů, ventilátorů, filtrů, senzorů, kontrolních nastaveních, atd. V jednotkách Cotes All-Round C35 a C65 jsou přednastaveny 4 různé úrovně elektronických kontrolních funkcí (jsou vybaveny PLC displejem), takže si můžete nastavit odvlhčovač podle konkrétních požadavků a provozních specifik.

 

    Odvlhčovač COTES ALL-ROUND C30 Modely odvlhčovačů COTES All-ROUND C30 jsou velmi kompaktní a nekomplikované jednotky, které jsou mimořádně odolné a spolehlivé. Jejich odvlhčovací výkon je 0,9-1,9 kg/hod a jejich provoz vyžaduje minimum energie. Kombinace malých rozměrů a vysokého výkonu je ideální k odstraňování vlhkosti u široké škály aplikací v mnoha různých průmyslových odvětvích. Elegantní skříň z nerezové oceli umožňuje jejich instalaci i na viditelných místech

  • COTES ALL-ROUND / C35 E,D <  brožura / tech. data PDF
  • COTES ALL-RAUND / C35 C <  brožura / tech. data PDF  
COTES ALL-ROUND C35 Modely odvlhčovačů COTES All-ROUND C35C jsou speciálně navrženy pro aplikace v mrazírenských a chladírenských zařízeních, skladech a dalších prostorech, kde jsou teploty mimořádně nízké a je třeba zabránit tvorbě ledu. Jsou navrženy a nastaveny tak, aby zvládly stanovené podmínky a to až do -25°C.

 

COTES ALL-ROUND C65 Modely odvlhčovačů COTES ALL-ROUND C65 a jejich přednosti:

- elegantní, ultra moderní vzhled
- přesný, softwarem řízený monitorovací a kontrolní systém (s PLC displejem)
- vyjímečná kvalita zpracování
- mimořádně nízká spotřeba energie
- lepší sledování servisních intervalů
- standardizované tepelné a chladící moduly
- kryt z nerezové oceli, odpovídá hygienickým požadavkům
- nízká hladina hluku = TICHÝ PROVOZ

 


 

Odvlhčovače COTES CR-TI / Mrazírny

Modely odvlhčovačů COTES CR-TI jsou speciálně navrženy tak, aby zabraňovaly vzniku ledu v mrazírenských a chladírenských zařízeních, skladech a ostatních provozovnách a místech, kde jsou teploty mimořádně nízké a to až do -25°C.

 


Jak funguje adsorpční odvlhčovač?

Adsorpční odvlhčovače nepřetržitě odebírají vodu přímo z nasávaného vzduchu na základě hygroskopické adsorpce. Vzduch, který má být odvlhčen, je nasáván přes filtr ventilátorem a je veden přes pomalu rotující sorpční kolo, kde dochází k vázání vodní molekuly na sorbent - např: silikagel, k tzv. adsorpci.

Silikagel - není rozpustný vodou (ani parou), a proto se nemůže vyplavit ani vyfouknout vzduchovým proudem. Případné nečistoty v rotoru lze proto bez problémů odstranit vodou, parou, nebo stlačeným vzduchem.

Sorpční těleso může znovu po regeneračním procesu přijímat vlhkost. Oba postupy adsorpce a regenerace probíhají současně, takže vzduch je nepřetržitě odvlhčován.
Ke spotřebě sorbentu přitom nedochází.
Regenerační vzduch je nasáván z venkovního prostředí do kterého musí být i odváděn.

Adsorpční odvlhčovače jsou schopny docílit velice nízkého rosného bodu suchého vzduchu. Jednou ze zcela zvláštních předností adsorpčního vysoušení je skutečnost, že i při nízkých teplotách je možno dosáhnout výborné výsledky s extrémně nízkými hodnotami vlhkosti.